Раднички меље!

28.11.2023.

У оквиру седмог кола Друге футсал лиге Републике Српске, група „Југ“, футсалери „Радничког“ искалили су сву своју снагу над Руђанима. КМФ „Рудо“ – КМФ „Раднички“ 1:6.

Није пуно требало нашим футсалерима да наставе са својом убојитом серијом побједа. Већ у другом минуту утакмице, Ђорђе Ђурђевић је начео ривала и наговијестио блиставу утакмицу, како за себе лично, тако и за клуб. У деветом минуту, исти играч је повисио вођство „Радничког“ на 0:2, да би у тринаестом минуту комплетирао свој хет-трик у мрежи гостију, када је и постало јасно да „Раднички“ из Рудог носи бодове у Ново Горажде.

Церовић је у 13. минуту смањио вођство гостију на 1:3 и тиме је КМФ „Рудо“ довео у позицију да можда начини и преокрет.

Међутим, екипи Александра Мутлака погодак домаћина је био сигнал да опет убаци погон у шесту брзину, па тако већ у 14. минуту на сцену ступа Миловић и ефектним поготком повећава предност „Радничког“ на 1:4, чиме убија сваку наду домаћина да може урадити нешто конкретно на овом мечу. Исти играч се потом два пута уписује у листу стријелаца, и то оба пута у 19. минуту, чиме и он остварује хет-трик и цементира тачан резултат меча.

Александар Мутлак, тренер „Радничког“: Честитам екипи Рудог, на фер и коректној борби, те на одличном гостопримству. И лично сам емотивно везан за овај град, тако да се радујемо свакој нашој утакмици у Рудом. Коначан резултат утакмице не одсликава праву снагу домаћина. Мишљења сам да они могу знатно више у овој лиги, али данас су Ђурђевић и Миловић били просто незаустављиви. Чини ми се и да је Реал Мадрид био са друге стране, да бисмо извојевали убједљиву побједу. Након овог меча, окрећемо се обавезама у Купу Републике Српске. У сриједу, 29. новембра играмо утакмицу шеснаестине финала овог такмичења, на домаћем терену, против екипе „Јанг Бојс“ из Зворника. Већ у недјељу, такође на домаћем терену, очекује нас утакмица осмог кола првенства, а противник ће бити екипа „Јахорине“ са Пала. Наше добре игре су најбоља позивница навијачима да опет напуне трибине спортске дворане у Новом Горажду. Нема разлога да и у предстојећим утакмицама прекидамо своју серију добрих игара и резултата.“